Az NGC 4650a egy nagyjából 130 millió fényévre lévő, poláris gyűrűvel rendelkező galaxis. Mindössze nagyjából 100 hasonló galaxis ismert az egész égbolton, és közülük a Centaurus (Kentaur) csillagképben látszó NGC 4650a az egyik legfényesebb, és így amatőr távcsövekkel az egyik legkönnyebben megfigyelhető. A poláris gyűrű valószínűleg egy korábbi (nagyságrendileg 1 milliárd évvel ezelőtti) ütközés eredménye.
A 13.3m-s galaxis meglepően sokat mutat a 40cm-es távcsőben a tökéletes namíbiai égen. A galaxis középső része - a fotókon idős, sárga csillagokból álló szinte részlettelen korong - viszonylag fényes, és nagyjából csillagszerű magot tartalmaz, ami felé meglehetősen hirtelen fényesedik. Ez a belső rész kb. 0.5' szélességű (az ellipszis nagytengelye).
Az igazi kuriózum a poláris gyűrű. Ez a struktúra merőleges a központi részre, és a fotón rendkívül izgalmas benyomást kelt a rengeteg csillagkeletkezési területtel, részben a korong előtt sziluettként látszó porral, és a fiatal nagytömegű csillagok által adott kék színével. Teljes, 2.3'-es kiterjedéséből kb. a legfényesebb 1.3' látszik a 40cm-es Dobsonban. A magtól észak felé eső része (a rajzon fent) valamivel fényesebb, és egy alig fényesebb foltot is tartalmaz a vége felé. A déli nyúlványban (a rajzon lent) is érzékelhető egy halvány folt. Ennél több részlet nem látszik. Ezek viszont - utólag - kiválóan összehasonlíthatók a fényképekkel. A déli nyúlványban lévő folt lényegében egy apró, de fényesebb csillagkeletkezési terület. A távcsőben látott halványabb csillagok nem szerepelnek a Guide-ban, 17.0m körül lehetnek talán.
Balra a Hubble Űrtávcsővel készült fotó látható a pozitívba fordított, elforgatott és kivágott rajzom mellett.
Pavo galaxis
A Páva nagy spirálgalaxisa
Panoráma-rajz
Óriási, halvány szupernóva-maradvány a déli égen
Centaurus gömbhalmaz
A Kentaur szerényebb gömbhalmaza
Apus gömbhalmaz
Gömbhalmaz a déli pólus közelében a Paradicsommadár csillagképben
Centaurus galaxis
Poláris gyűrűs galaxis
Ara galaxis
Küllős spirálgalaxis a Tejút sűrűjében