Az NGC 6300 egy igen szokatlan helyen látszó, igen szokatlan megjelenésű galaxis. Az Ara (Oltár) csillagkép déli része még bőven a Tejút sűrűje - az NGC 6300 kb. 10°-ra látszik a Norma-felhő központjától. Nem csoda, hogy még nagyobb nagyítással is sűrű és rendkívül szép az előtér, vagyis a csillagokkal zsúfolt látómező.
Maga a galaxis is izgalmas: egy poros, belső gyűrűs, küllős Seyfert-galaxis. Vizuálisan meglepő, hogy Seyfert-galaxis létére nem csillagszerű a magja. Apró ugyan, de egyértelműen kiterjedt, és nem is olyan kiugróan fényes. Ennek az az oka, hogy az aktív magot sűrű porfelhők takarják a környezetében. Érdekesség, hogy a galaxis magja nem esik egybe a galaxis forgásának középpontjával.
A rendszer felületének vizuális megfigyelését nagyban nehezíti a sok előtércsillag. Első ránézésre úgy néz ki, mint egy diffúz-köd. Ráadásul a galaxis poros volta miatt a részletek eleve nem túl kontrasztosak. Ez egyértelműen látszik a távcsőben is. Annyiban, hogy a galaxis felületén minimálisak az intenzitáskülönbségek. A küllőben végigfutó fényesebb szálon kívül 1-1 folt látszik a spirálkarokban. Érdekes módon a küllős spirálokra olyan jellemző, a küllők végeinél lévő fényesebb területek hiányoznak az NGC 6300-nál.
A galaxis kb. 50 millió fényévre található tőlünk, és 10.2m-s fényessége, és a fényesebb, távcsőben látható részeinek kb. 2.5x1.5'-es mérete ellenére nem olyan borzasztóan könnyű látvány. Fényes ugyan, de a részletek megpillantásához idő kell.
Balra az ESO (European Southern Observatory) 3.58m-es tükörátmérőjű NTT (New Technology Telescope) távcsövére szerelt EFOSC detektorral készült fotó látható a pozitívba fordított, elforgatott és kivágott rajzom mellett.
Pavo galaxis
A Páva nagy spirálgalaxisa
Panoráma-rajz
Óriási, halvány szupernóva-maradvány a déli égen
Centaurus gömbhalmaz
A Kentaur szerényebb gömbhalmaza
Apus gömbhalmaz
Gömbhalmaz a déli pólus közelében a Paradicsommadár csillagképben
Centaurus galaxis
Poláris gyűrűs galaxis
Ara galaxis
Küllős spirálgalaxis a Tejút sűrűjében