Még nem rajzoltam, nem láttam korábban ezt a galaxist, de azt tudtam, hogy szép és érdekes. Ezért gondoltam, hogy rápillantok az M 51 rajzolása után. A látvány rögtön rabul ejtett - első pillantásra látszik a galaxis egy karja (Ezért került Halton C. Arp katalógusába is Arp 22-es sorszámmal). A bő 20°-os horizont feletti magasság ellenére a galaxis viszonylag fényes, főleg a központi része, a küllő. A mag relatíve nem túl fényes, és nem csillagszerű. A körülötte lévő legfényesebb tartomány határozottan inhomogén. A kar halványabb, de egyértelműen látszik. Egy enyhén fényesebb, diffúz folt is észrevehető benne. A galaxistól délre, közvetlenül a rajzolt terület határán túl van még egy galaxis, a 14.9m-s NGC 4027A. Valószínűleg ezzel a galaxissal való kölcsönhatás formálta egykarúvá az NGC 4027-et. Rajzolás közben nem tudtam a kísérőről, nem kerestem és nem is láttam. A galaxisok kb. 75 millió fényév távolságban helyezkednek el, és az NGC 4038 csoport részei. Utóbbi az égen is közel látszó Antenna galaxis.
Balra az ESO 3.58 m-es NTT távcsövére szerelt EFOSC2 műszerrel készült fotója látható a pozitívba fordított rajzom mellett. A rajzomat elforgattam és kivágtam, hogy nagyjából ugyanazt az égterületet ábrázolja, mint a fotó.
A galaxisnak éppen csak a főbb struktúráját láttam, az egy spirálkart. Valószínűleg délebbről, nagyobb horizont feletti magasságban többet mutatna magából ez a rendszer.
Pavo galaxis
A Páva nagy spirálgalaxisa
Panoráma-rajz
Óriási, halvány szupernóva-maradvány a déli égen
Centaurus gömbhalmaz
A Kentaur szerényebb gömbhalmaza
Apus gömbhalmaz
Gömbhalmaz a déli pólus közelében a Paradicsommadár csillagképben
Centaurus galaxis
Poláris gyűrűs galaxis
Ara galaxis
Küllős spirálgalaxis a Tejút sűrűjében